Potrzebujesz odświeżyć wnętrze swojego samochodu i zastanawiasz się, ile trwa pranie tapicerki samochodowej? Dzięki profesjonalnie wykonanej usłudze możesz przywrócić czystość i świeżość w swoim pojeździe. Sprawdź, ile czasu zajmuje czyszczenie wnętrza auta i jak to zrobić w rzetelny i bezpieczny sposób.

Ile trwa pranie tapicerki samochodowej i czy warto to robić regularnie?

Czas trwania prania tapicerki samochodowej zależy od kilku czynników. Pośród najważniejszych należy wymienić m.in.:

 

  • wielkość samochodu;
  • zakres pracy (fotele, podłoga, dywaniki, boczki, podsufitka, bagażnik, inne);
  • rodzaj zanieczyszczeń;
  • dostęp do samochodu;
  • podatność materiału tapicerki na działanie środków czyszczących.

Pranie warto przeprowadzać regularnie, nie tylko wtedy, gdy dojdzie do poważnych i widocznych zabrudzeń. Systematyczne czyszczenie skutecznie usuwa bakterie i roztocza, dzięki czemu nawet w zamkniętym aucie będziemy mogli cieszyć się czystym powietrzem. Warto więc regularnie zadbać o czystość tapicerki, wpłynie to znacząco na komfort jazdy.

Czyszczenie tapicerki samochodowej – metody

W jaki sposób można wyczyścić poplamioną tapicerkę? Wszystko zależy od rodzaju i stopnia zabrudzenia. Mniejsze, miejscowe zanieczyszczenia można spróbować wyczyścić samodzielnie. Jednak gdy tapicerka nie była profesjonalnie wyprana przez dłuższy czas, warto skorzystać z usług firmy czyszczącej zajmującej się tym na co dzień. Jak wygląda pranie tapicerki samochodowej u klienta? W pierwszej kolejności natryskiwane są odplamiacze, dzięki czemu można pozbyć się większych zabrudzeń. 

Następnie wykonywane jest pranie właściwe, które pozwala na dotarcie do gąbki tapicerskiej i usunięcie z niej wszelkiego brudu, bakterii i roztoczy kurzu. Kolejnym etapem jest wypłukanie tapicerki, a końcowym wyciągnięcie z niej nadmiaru wilgoci. Suszenie odbywa się już po wykonaniu usługi. Może trwać od kilku do nawet kilkunastu godzin. Wymaga pozostawienia uchylonych okien lub drzwi i temperatury otoczenia w wysokości min. 12 stopni Celsjusza lub pozostawienia włączonej klimatyzacji, która znakomicie wyciąga wilgoć i osusza tapicerkę. Jeśli w trakcie schnięcia pojawi się konieczność użycia samochodu, należy zabezpieczyć fotel bezbarwną folią na czas jazdy.

Jak przygotować tapicerkę samochodową do prania?

Zastanawiasz się, jak przygotować tapicerkę do prania? Można z wnętrza pojazdu usunąć wszystkie większe śmieci, papierki, czy butelki po napojach. w ten sposób można nieco przyspieszyć cały proces sprzątania auta. Jeśli chodzi o mniejsze zanieczyszczenia, jak piasek czy błoto, firma sprzątająca wyposażona jest w profesjonalny sprzęt, który pozwala na usunięcie tego rodzaju zabrudzeń.

Jak często prać tapicerkę w samochodzie?

Kierowcy bardzo często zadają sobie pytanie, jak często należy prać tapicerkę w samochodzie. Jeśli samemu regularnie dbasz o jej wygląd, wystarczy raz do roku przeprowadzić pranie właściwe. Pozwoli to zachować higienę, a powietrze, którym stale oddychają użytkownicy auta, będzie wolne od bakterii czy roztoczy. Jeśli czyszczenie wykonuje wyłącznie profesjonalna firma, częstotliwość sprzątania należy dostosować do poziomu zabrudzenia. Osoby, które dużo podróżują i często spożywają posiłki w aucie lub np. przewożą zwierzęta, będą musiały czyścić swój pojazd częściej.

Podsumowanie

Rodzaj czyszczenia oraz czas trwania usługi jest uzależniony od wielu czynników. Firmy świadczące usługi prania tapicerki, po przeprowadzeniu wywiadu podają przybliżony czas trwania całego procesu. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym i szybkim czyszczeniu tapicerki samochodowej z dojazdem do klienta, sprawdź naszą ofertę. ProPranie24 oferuje m.in.:

 

Korzystamy wyłącznie z ekologicznych i antyalergicznych środków. Oferujemy darmowy dojazd do klienta na terenie Warszawy i okolic. Zapewniamy profesjonalną i miłą obsługę dostosowaną do potrzeb klienta. Sprawdź pełną ofertę, postaw na doświadczenie specjalistów!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.