Pamiętamy o regularnej zmianie pościeli, prześcieradła, poduszek itd., ale czy tak samo pamiętamy i dbamy o praniu materaca? Jeżeli nie, warto zmienić ten nawyk, aby zapobiec rozmnażaniu się roztoczy, pleśni i poprawić jakość Twojego snu. Szczególnie ważne jest to w przypadku alergików oraz dzieci. 

Dlaczego warto prać materac?

Ile godzin spędzasz w łóżku? Zazwyczaj spędza się około 7-9 godzin. W tym czasie pocisz się, a twój naskórek się złuszcza. Jest to idealna sytuacja do rozmnażania się pleśni, bakterii czy grzybów na twoim materacu.

Czy wystarczy tylko samo odkurzenie materaca? Niestety nie… Odkurzając regularnie materac, usuwasz głównie kurz i martwy naskórek. Odkurzanie materaca jest bardzo ważnym elementem, jednak nie usunie bakterii czy grzybów, dlatego warto pomyśleć również o profesjonalnym praniu materaca.

Codzienna higiena na własną rękę

Regularne odkurzanie pozwala zahamować rozwój roztoczy. Jeśli posiadasz materac dwustronny, pamiętaj o odwracaniu go do spania. Dlaczego? Ponieważ odwracanie powoduje, że poprzez dostęp do powietrza między szczebelkami, można pozbyć się wilgoci. Najwięcej wilgoci gromadzi się oczywiście na stronie, na której leży nasza pościel, dlatego warto ją odwracać. Materac można obracać raz na kilka miesięcy.

Na własną rękę można wyczyścić materac sodą oczyszczoną, która posiada świetne właściwości czyszczące. Jeżeli mamy opcję zdjęcia samego pokrowca, możemy go wyprać. Najlepszą opcją jest, jeżeli pokrowiec nadaje się do prania w 60 stopniach. Ta temperatura jest odpowiednia do zwalczania roztoczy, bakterii oraz drobnoustrojów.

Profesjonalne pranie materaców w Warszawie

Regularne pranie materaca Warszawa przedłuży jego żywot i podwyższy komfort naszego snu. Nasz profesjonalny zespół błyskawicznie usuwa wszelkie zabrudzenia oraz nieprzyjemny zapach. Czyszczenie materaca na własną rękę jest jak najbardziej potrzebne, jednak są to czynności dodatkowe, które utrzymują jego czystość na co dzień.

Regularne pranie materaca specjalnym sprzętem jest niezbędne. Materac to siedlisko bakterii, dlatego zadbaj o czystość swojego materaca i bezpieczny sen. Nie obawiaj się o dojazd, ponieważ to my przyjedziemy do Ciebie! Oferujemy profesjonalne pranie materacy na terenie Warszawy. Zapraszamy do kontaktu!SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.