Dbanie o czystość materaca oraz kołdry, poduszki czy pościeli to gwarancja komfortowego wypoczynku. Materac to idealne środowisko do rozwoju bakterii, roztoczy i innych drobnoustrojów, dlatego regularne pranie materaca zapewnia czystość i świeżość! O pranie materaca w szczególności powinni dbać alergicy.

Skutki spania na brudnym materacu

Nawet jeśli wizualnie materac wydaje się być czysty — brud, bakterie i inne zanieczyszczenia często są niewidoczne gołym okiem. Podczas snu człowiek produkuje pot oraz inne wydzieliny ustrojowe, które wchłaniają się w pokrowiec i gąbkę materaca i tworzą idealne warunki do rozmnażania bakterii.

Natomiast tracone przez człowieka komórki naskórka są doskonałą pożywką dla roztoczy, które mają idealnie warunki do rozwoju. Kremy, resztki makijażu oraz balsamy również wcierają się w powierzchnię pościeli, kołdry i samego materaca. Namnożone bakterie mogą wpłynąć na nasz stan zdrowia, a w przypadku alergików zwiększyć objawy alergii! Częsta zmiana pościeli i profesjonalne oraz regularne pranie materaca Warszawa może ustrzec przed niechcianym pogorszeniem stanu zdrowia.

Kiedy warto kupić nowy materac?

Materac zazwyczaj użytkuje się od kilku do nawet kilkunastu lat. Są jednak sytuacje, w których wypranie materaca nie wystarczy i należy wymienić go na nowy… W jakich sytuacjach warto kupić nowy materac?:

  1. W sytuacji, kiedy podczas leżenia na materacu odczuwalne są sprężyny oraz wgłębienia.
  2. Materac mocno skrzypi i hałasuje podczas snu.
  3. Nieprzyjemny zapach i zanieczyszczenia, których nie da się zlikwidować nawet poprzez pranie materaca przez profesjonalną firmę.
  4. Jeżeli materac jest nieodpowiedni do np. naszego schorzenia kręgosłupa i podczas snu odczuwamy duży dyskomfort.

Profesjonalne pranie materaca przedłuży jego żywotność!

Regularne pranie materaca przedłuży jego żywotność i zadba o zdrowy sen! Korzystając z usług profesjonalnej firmy piorącej Propranie24 otrzymasz fachowe porady, plan działania, dostępne możliwości oraz dokładną wycenę — skontaktuj się z nami już dziś i zadbaj o swoje zdrowie podczas snu!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.