Wełna jest materiałem wykonanym z naturalnych włókien sierści niektórych zwierząt. Dywany wełniane są bardzo wytrzymałe i potrafią wyglądać jak nowe nawet po wielu latach użytkowania. Ponadto dobrze izolują ciepło oraz nie elektryzują się. Jak prawidłowo czyścić dywan wełniany?

Odkurzanie i trzepanie dywanów wełnianych

Jeżeli chcemy zadbać o czystość dywanu wełnianego podstawowymi czynnościami, które możemy samodzielnie wykonać to oczywiście odkurzanie i (jeśli tylko mamy taką możliwość) trzepanie. Dywany wełniane przechodzą naturalny proces linienia, dlatego dzięki odkurzaniu zbierane są włókna, które wypadły z dywanu. Regularne odkurzanie i trzepanie dywanu umożliwia pozbycie się kurzu i innych zanieczyszczeń, które gromadzą się głęboko we włóknach dywanu.

Pranie dywanu wełnianego 

Czy podczas prania dywanu wełnianego można wykorzystać wodę? Jak najbardziej! Użycie wody podczas czyszczenia dywanu jest najlepszym sposobem na dokładne usunięcie zanieczyszczeń z dywanu. Utrata włosia podczas prania dywanu wodą nie powinna niepokoić, ponieważ jest to proces naturalny, a usuwana jest tylko mała ilość liniejącego włosia.

Czyszczenie dywanu wełnianego wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Jeżeli nie chcemy zniszczyć delikatnej struktury dywanu wełnianego najlepiej skorzystać z profesjonalnej usługi prania dywanów Warszawa.

Podczas prania dywanu wełnianego ważnym elementem jest to, aby go nie przemoczyć, czyli m.in. nie wkładać go do głębokiej wody czy do tzw. wirówki. Najlepszym sposobem prania dywanu wełnianego jest zastosowanie specjalnego odkurzacza ekstrakcyjnego, który jednocześnie natryskuje i odsysa wodę. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza opcja prania!

Samodzielnie pranie dywanu wełnianego czy się opłaca

Jeżeli chcemy, aby nasz wełniany dywan był czysty i świeży, najlepszą opcją jest wykonanie telefonu do profesjonalnej firmy piorącej Warszawa! Pamiętajmy, że podczas prania dywanu wełnianego nie należy używać środków zawierających wybielacze. Wybielacze na bazie chloru nie dość, że nie usuną brudu, to całkowicie zniszczą runo i strukturę dywanu wełnianego. Profesjonalna firma Propranie24 Warszawa posiada dużą wiedzę, którą przekłada na działania stosowane podczas prania dywanów! 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.