Dostępne w marketach środki czyszczące oraz chemia domowa często zawierają nieodpowiednie składniki, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie domowników, w tym także zwierząt domowych. Rosnąca świadomość na temat tego, jak ważna jest ekologia sprawia, że coraz więcej osób stara się dobierać bezpieczne środki czyszczące. Ekologiczne pranie dywanów może zagwarantować z użyciem profesjonalnych środków da lepsze efekty, a przy tym okaże się dużo bezpieczniejsze. 

Dlaczego regularne czyszczenie dywanów jest tak istotne?

W dywanach nagromadza się kurz, a w nim żyją niebezpieczne drobnoustroje i roztocza. Ich obecność ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Właśnie z tego względu warto systematycznie prać dywany oraz wykładziny. Jednocześnie, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak szkodliwe bywają silne środki chemiczne stosowane do czyszczenia dywanu domu. Coraz popularniejsze staje się ekologiczne pranie dywanów przy pomocy sprawdzonych i bezpiecznych metod. Wiele osób błędnie myśli, że jest ono mniej skuteczne, co nie jest prawdą jeśli dobierzemy odpowiednie, profesjonalne środki. Warto zatem przynajmniej raz do roku wybrać profesjonalne pranie wykładzin i dywanów.

Jakich środków piorących należy unikać?

W proszkach i piankach do prania tapicerki można znaleźć wiele niebezpiecznych substancji, które mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Do najczęściej spotykanych możemy zaliczyć: etoksylan nonylofenolu, triklosan, pył glinowy, sól trisodowa, amoniak, monoetanoloaminę, dietanoloaminę czy trietanoloaminę. Ekologiczne pranie dywanów opiera się na stosowaniu środków, które nie zawierają w sobie tego typu substancji. W tym celu można skorzystać z domowych metod, jak również zatrudnić profesjonalną firmę czyszczącą.

Domowe składniki przydatne podczas prania dywanów

Przynajmniej raz na kwartał warto samodzielnie wytrzepać oraz wyprać dywan, co pozwoli usunąć kurz obecny w głębszych warstwach materiału. W tym celu można zastosować bezpieczne substancje, które bardzo często są obecne w naszym domu. Do takich naturalnych remediów czyszczących zaliczają się: soda oczyszczona, sok z cytryny, a także szare mydło. Wystarczy rozprowadzić niewielką ilość wody z tymi składnikami, a następnie porządnie wyszorować dywan. Takie pranie dywanów jest ekologiczne, ale niestety nie gwarantuje w pełni satysfakcjonujących rezultatów. Z tego względu warto przynajmniej raz do roku skorzystać z usług profesjonalnych firm czyszczących.

Na czym polega ekologiczne pranie dywanów?

W asortymencie firm czyszczących znajdują się fachowe preparaty, które można dostosować do specyfiki materiału, z jakiego wykonany został dywan lub wykładzina. Dodatkowo, fachowcy wykorzystują szorowarki oraz nowoczesne odkurzacze piorące, z pomocą których można dotrzeć do najgłębiej położonych drobinek brudu. Jest to ekologiczne pranie dywanów, wolne od substancji, które mogłyby stanowić zagrożenie dla domowników, w tym naszych ukochanych zwierząt domowych. Co ważne, specjalistyczne pranie dywanów i wykładzin pozwala pozbyć się niebezpiecznych roztoczy i drobnoustrojów, co z kolei wpływa na wyższy poziom higieny.

Jakie korzyści oferuje fachowe czyszczenie dywanów z troską o ekologię?

Głównym celem prania dywanów i wykładzin jest zachowanie wysokiego poziomu higieny wnętrza. Jest to bardzo istotne w kontekście lepszego zdrowia i samopoczucia domowników. Dlatego też, warto wybrać ekologiczne pranie dywanów realizowane z pomocą bezpiecznych i sprawdzonych środków czyszczących dostosowanych do specyfiki materiału. Jest to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się najbardziej uciążliwych zabrudzeń i uzyskanie czystego dywanu. W ten sposób, przy zachowaniu regularności czyszczenia, można także na dłużej zachować idealny wygląd wykładzin i dywanów, których runo dłużej zachowa swoje właściwości. Reasumując, stawiając na fachowe i regularne pranie ekologicznymi preparatami zyskujesz piękny, czysty i pachnący dywan, który dłużej będzie wyglądał jak nowy, a jednocześnie masz gwarancję higieny i bezpieczeństwa domowników.SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.