Roztocza kurzu domowego to mikroskopijne organizmy, które rozwijają się w kurzu za sprawą resztek organicznych, takich jak chociażby: sierść zwierząt, martwy naskórek i włosy czy też pyłki roślin. Pajęczaki te spotkamy w dywanach, wykładzinach, pościeli, jak również w tapicerce meblowej. Systematyczne pranie tych powierzchni pozwala skutecznie pozbyć się tych nieproszonych gości. Jest to bardzo ważne w kontekście naszego zdrowia i samopoczucia.

Czym właściwie są roztocza kurzu domowego?

Roztocza to stawonogi zaliczane do rodziny pajęczaków. Są zresztą blisko związane z pająkami oraz kleszczami. Ich obecność w naszym domu jest możliwa za sprawą resztek organicznych, takich jak martwy naskórek, osadzających się na różnych tkaninach. Roztocza najlepiej czują się w pościeli, materacach, meblach tapicerowanych, wykładzinach, a także dywanach. Są niewidoczne ludzkim okiem, a o ich odrażającym wyglądzie możemy się przekonać dopiero z pomocą mikroskopu. Osoby, które miały okazję zobaczyć, jak wyglądają roztocza, od tego momentu zaczęły dużo bardziej troszczyć się o należytą higienę swojego domu.

Roztocza nie tylko mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie, ale również zwiększają ryzyko wykształcenia się alergii na kurz, co jest niezwykle uciążliwym i przykrym schorzeniem, które pozostaje z nami do końca życia. Z tego względu warto pamiętać o tym, jak ważne jest systematyczne pranie wykładzin i dywanów, a także tapicerki meblowej.

Pranie dywanów i wykładzin w walce z roztoczami kurzu domowego

Siedliskiem wielu roztoczy są dywany i wykładziny, które niestety w wielu domach są prane zbyt rzadko. Samo odkurzanie pozwala pozbyć się części kurzu, ale niestety wciąż pozostają zanieczyszczenia nagromadzone w głębszych warstwach tkaniny. Tam roztocza mogą komfortowo funkcjonować i namnażać się z czasem. Tylko prawidłowo zrealizowane czyszczenie wykładzin i dywanów pozwala skutecznie wyeliminować problem nieproszonych gości. W tym celu możemy skorzystać z domowych sposobów, a także ogólnodostępnych pianek i proszków do prania dywanów. Jednak najlepsze i długotrwałe rezultaty osiągniemy zamawiając profesjonalne pranie dywanów.

Czy pranie tapicerki pomaga pozbyć się roztoczy?

Tapicerka meblowa pod wieloma względami jest jeszcze bardziej narażona na rozwój roztoczy. Z tym materiałem nasza skóra ma bezpośredni kontakt, co wpływa na ilość martwego naskórka, jaki dostaje się do głębszych warstw tkaniny. Do tego dochodzi sierść zwierząt i włosy. Dlatego bardzo ważne jest także systematyczne czyszczenie narożników, kanap, foteli, sof, krzeseł tapicerowanych, a także materacy, na których śpimy! Domowym remedium jest woda z dodatkiem sody oczyszczonej oraz soku z cytryny, ale znacznie lepsze efekty przeniesie profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej realizowane przy pomocy nowoczesnego sprzętu. Taka usługa realizowana raz do roku pomoże skutecznie uchronić się przed obecnością roztoczy w meblach.

Jak często prać wykładziny i dywany, aby pozbyć się roztoczy?

Wiele zależy tu od specyfiki wnętrza oraz intensyfikacji ruchu. Im jest ona większa, tym szybciej nanoszone są zanieczyszczenia, w których rozwijać się będą mogły roztocza. Dlatego też, pranie wykładzin biurowych zaleca się nawet raz na pół roku, a minimum raz na rok. Pamiętajmy, że obecność tych szkodliwych drobnoustrojów wpływa negatywnie na nastrój i samopoczucie, a w szerszej perspektywie czasu prowadzi do wykształcenia się alergii.

Pranie dywanów oraz wykładzin w domu jest konieczne przynajmniej raz do roku. Mowa oczywiście o profesjonalnym praniu przy użyciu specjalistycznego sprzętu, ponieważ samodzielne czyszczenie takich powierzchni warto realizować nawet raz na kwartał. W tym celu warto postawić na środki czystości, które umożliwiają skuteczne wyeliminowanie roztoczy. Tak samo często zaleca się czyszczenie tapicerki meblowej. Także w tym aspekcie rekomenduje się przynajmniej raz do roku zamówić fachowe pranie tapicerki w Warszawie, aby skutecznie pozbyć się problemu roztoczy w domu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.