Szukając pomysłu na odświeżenie wystroju wnętrza, dywany są najlepszym rozwiązaniem. Będą świetnym dopełnieniem aranżacji naszych domów, 

Szukając pomysłu na odświeżenie wystroju wnętrza, dywany są najlepszym rozwiązaniem. Będą świetnym dopełnieniem aranżacji naszych domów, mieszkań, biur czy innych budynków. Aby jednak zachwycały swoim oryginalnym wzornictwem, należy nie tylko sięgać po najlepsze produkty, lecz również pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Jak często powinniśmy decydować się na pranie dywanów? Sprawdzamy!

Dlaczego pranie dywanów jest tak ważne?

Niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane nasze dywany i w jakim są kolorze, potrzebują czyszczenia. Dlaczego? Niestety z biegiem czasu na naszych dywanach zaczynają gromadzić się zanieczyszczenia, a wraz z nimi wirusy, bakterie, czy inne drobnoustroje. Ich obecność stanowi dla naszego zdrowia poważne zagrożenie, więc jeśli nie chcemy narazić się na problemy zdrowotne, warto rozważyć profesjonalne pranie dywanów.

Musimy mieć świadomość, że dywany są podatne na zaplamienia, a one nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Jakby tego było mało, długotrwałe użytkowanie danego dywanzmienia również jego właściwości – staje się szorstki, matowy i może generować nieprzyjemny zapach. Dlatego czyszczenie dywanów to nie tylko szansa na pozbycie się zabrudzeń i zanieczyszczeń, ale również na usunięcie nieprzyjemnego zapachu, czy sprawienie, że będziemy przebywali w bardziej higienicznym otoczeniu. Osobom z Warszawy polecamy naszą usługę profesjonalnego prania dywanów, którą świadczymy u klienta – cennik dostępny na stronie.

Jak często prać dywany?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jak często należy prać dywany w naszych pomieszczeniach. Jednak istnieje kilka aspektów, które są w stanie pomóc nam ustalić częstotliwość wykonywania tego typu zabiegów. O czym mowa? Jednym z najważniejszych aspektów jest ruch w danym pomieszczeniu oraz eksploatacja dywanu.

W przypadku dywanów z salonów, biur czy holu, będzie konieczne bardziej regularne czyszczenie, ponieważ znajdują się one w miejscach, z których korzystamy najczęściej. Im więcej osób będzie po nim przechodziło, tym większe zabrudzenia, a co za tym idzie, bardziej nagląca potrzeba pielęgnacji. W przypadku biur najlepiej zdecydować się na jedno lub dwa prania w suche miesiące. W okresie jesienno-zimowym takich zabiegów możemy potrzebować więcej. W domach oraz mieszkaniach jedno dokładne czyszczenie na kilka miesięcy czy pół roku będzie wystarczające.

Jednak istnieją również przypadki, gdy potrzebna jest natychmiastowa interwencja. Jeśli na dywanie pojawią się plamy lub inne zanieczyszczenia, które mogą wpłynąć na jego jakość i wygląd, to lepiej wykonać pranie od razu. W tym miejscu warto również wspomnieć, że każdy dywan wymaga wykorzystania innych środków piorących, jak również innych metod czyszczenia, więc jeśli nie jesteśmy w stanie się tym zająć osobiście, to lepiej zgłosić się do firmy, która specjalizuje się w profesjonalnym czyszczeniu dywanów i tapicerek u klientów. Można skorzystać z naszej oferty – świadczymy usługi na terenie Warszawy i dojeżdżamy m.in. na WolęMokotówWilanówBielanyBemowoBiałołękę oraz pozostałe dzielnice i okolice Warszawy. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.