Wybierając meble do naszych mieszkań kierujemy się komfortem użytkowania i ich estetyką. Świetnym połączeniem wygody oraz wyglądu są tapicerki meblowe, ich obicia znajdziemy nie tylko na kanapach i krzesłach ale także na wielu innych meblach. Co jednak zrobić gdy w codziennym użytkowaniu wygląd takiego obicia ucierpi? Przyjrzyjmy się wspólnie jak najlepiej zwalczać zanieczyszczenia i inne niebezpieczeństwa z jakimi mierzą się nasze meble.

Użytkowanie tapicerki meblowej

Mieszkanie jest czymś więcej niż tylko pomieszczeniem do spania i jedzenia. Jest to nasz mały kawałek świata z którym wiążemy wiele emocji, wracamy do niego po ciężkim dniu pracy. To właśnie w naszych czterech ścianach świętujemy sukcesy i osiągnięcia, czy to impreza urodzinowa, sylwester lub narodziny wyczekiwanego dziecka. Szanując meble nietrudno jednak przy tak intensywnym użytkowaniu ich o niechciane zabrudzenia i zaplamienia. 

Czy to w trakcie jedzenia obiadu po ciężkim dniu, lub w sobotni wieczór ze znajomymi wystarczy tylko chwilka nieuwagi by kropla wina lub sosu miała kontakt z obiciem kanapy. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pewnością wielu słyszało o złotych domowych radach, które nie zawsze okazują się być pomocne a mogą nawet zaszkodzić. 

Każda plama jak i materiał wymaga innych zastosowań, w trosce o żywotność wyposażenia naszego domu nie powinniśmy eksperymentować, a powierzyć takie zadanie wykwalifikowanym osobom. Profesjonaliści zajmujący się praniem tapicerek meblowych dokładnie wiedzą, jak przywrócić zdrowy i piękny wygląd fotela, kanapy, sofy, narożnika czy dywanu, prawidłowo je piorąc.

Co zrobić gdy tapicerka domowa potrzebuje czyszczenia? 

Istnieją podstawowe zasady czyszczenia tapicerek meblowych, ciężko przytoczyć tutaj wszystkie. Jednymi z najważniejszych to dokładne zapoznanie się ze środkami, jakich chcemy używać - czy są zgodne z wytycznymi materiału, na jakim chcemy je użyć i czy poradzą sobie z plamą. Można próbować podejmować delikatne próby na mniej widocznym kawałku materiału na przykład z tyłu. 

Nie zawsze jednak będziemy posiadali odpowiedni odplamiacz, a gdy już mówimy o środkach do czyszczenia tapicerek należy również pamiętać o materiale, który chcemy użyć do czyszczenia powierzchni. Nigdy nie powinniśmy sięgać po kolorowe, barwione chemicznie ścierki. Podobnie jak łatwo pobrudzić tapicerkę meblową, nie trudno ją zniszczyć i narobić jeszcze większych szkód. Jeśli nie jesteśmy pewni co do sposobu czyszczenia warto zastanowić się, czy aby nie skorzystać z pomocy fachowców. 

Takie usługi nie są zbyt kosztowne, a z pewnością odnowią meble oraz tchną w nie trochę życia. Tapicerki meblowe, podobnie jak nasza skóra, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji oraz bezpiecznych środków, by dobrze wyglądać i nie tracić swoich właściwości przez bardzo długi czas.

Profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej Warszawa i okolice - jak często? 

Odpowiedź tutaj nie jest jednoznaczna, wszystko zależy od częstotliwości użytkowania oraz sposobu. Jeśli chodzi o kanapę w salonie, która codziennie mierzy się z małymi pociechami, a czasami wraz z dziećmi odwiedzają ją zwierzęta, będzie wymagała nieco częstszych zabiegów, być może dwukrotnie do roku.

Jeśli chodzi o na przykład fotele lub kanapy które nie są intensywnie użytkowane, warto o nich pamiętać w okresie 12 miesięcy. Profesjonalne zabiegi są wskazane, jeśli chcemy mieć bezpieczne dla zdrowia, czyste i dobrze pachnące meble. Warto spróbować skorzystać z takich usług prania tapicerki meblowej, aby samemu przekonać się, jak wiele potrafi zmienić jeden taki zabieg.

Największej atencji potrzebują materace w naszych sypialniach. To na nich codziennie spędzamy po 6-8 godzin, oddziaływując na nie skórą czy ciepłem naszego ciała. Nasza twarz znajduje się w odległości kilku centymetrów od materaca, a naszą skórę często dzieli od niego tylko cienka warstwa prześcieradła. Z tych powodów powinniśmy troszczyć się o regularne pranie materaca co około 9-10 miesięcy, a przy nieprzewidzianych zdarzeniach z udziałem dzieci lub zwierząt powinniśmy reagować natychmiast. Przykładem może być usuwanie krwi czy usuwanie moczu z materaca, co powinniśmy wykonać możliwie szybko po nieszczęśliwym zajściu, ponieważ już po kilku miesiącach usunięcie zabarwień i doprowadzenie materaca do bieli może być niewykonalne. Nie oznacza to jednak, że nie warto czyścić materaca, nawet po dłuższym czasie wciąż będziemy w stanie usunąć z niego wydzieliny, roztocza, bakterie, zarazki oraz pozostałe zanieczyszczenia, doprowadzając go do higienicznej czystości.

Czy warto korzystać z profesjonalnych usług czyszczenia tapicerki meblowej?

Piorąc meble domowymi sposobami, musimy uważać na wiele rzeczy, a często efekt, jaki otrzymamy, nie będzie zadowalający. Powinniśmy zachować szczególną uwagę, aby nie narobić większych szkód na tapicerce, niż te które powstały podczas ich użytkowania. Zanim zdecydujemy się sami przystąpić do długiej i żmudnej próby czyszczenia mebli, zastanówmy się czy aby sięgnięcie w tej kwestii po pomoc fachowców nie okaże się lepsze. 

Sama struktura materiałów jakie są wykorzystywane do obić mebli jest bardziej złożona niż tylko to co widzimy, wiele plam oraz zapachów wchodzi w głąb tapicerki. Specjaliści stosujący odpowiedni renomowany sprzęt są w stanie sięgnąć głębiej, niż zwykłe domowe sposoby. Szeroka gama środków, jakimi dysponują sprawia, że są przygotowani na każdy rodzaj czyszczenia z jakim przyjdzie się im mierzyć. Pranie ekstrakcyjne to coś więcej, niż zwykła szmatka i preparat, sięgając w głąb profesjonalnym sprzętem jesteśmy w stanie usunąć gromadzące się zapachy, roztocza, bakterie oraz zabrudzenia. 

Zdecydowanie zalecamy każdemu użytkownikowi mebli z pokryciem tapicerskim korzystanie z profesjonalnych usług prania tapicerki meblowej. Wiedza, umiejętności oraz sprzęt zajmującej się tym wykwalifikowanej osoby pozwolą jej na dobór odpowiednich środków i sposobu czyszczenia. Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja wpływa nie tylko na żywotność mebli, ale także na bezpieczeństwo i zdrowie. Chcąc cieszyć się przez długie lata meblami jakie mamy, zaufajmy specjalistom, a z pewnością będziemy zadowoleni z efektów, jakie otrzymamy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.