Data publikacji: 21.03.2021

Bardzo popularnym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem, z którym spotkamy się w wielu biurach, jest wykładzina. Ten rodzaj wykończenia podłogi nakłada na nas pewne obowiązki, związane z systematyczną pielęgnacją materiału. W przeciwnym razie może ono stać się siedliskiem kurzu i drobnoustrojów. Widoczne zabrudzenia również nie wpłyną korzystnie na wizerunek naszej firmy. Jak często powinniśmy się zatem decydować na profesjonalne pranie wykładzin biurowych? Jaki cennik na takie usługi obowiązuje w Warszawie?

Dlaczego systematyczne pranie wykładzin w biurze jest tak istotne?

Tylko w ten sposób możemy utrzymać nienaganną czystość materiału oraz zapobiec nagromadzaniu się zabrudzeń, oraz kurzu. W niepranej wykładzinie dochodzi również do rozwoju niebezpiecznych roztoczy, które zaburzają higienę wnętrza. Ich obecność wpływa niekorzystnie na samopoczucie i wydajność pracowników w biurze. Systematyczne czyszczenie wykładzin biurowych jest niezbędne także ze względu na pozytywny wizerunek firmy. Czysta i pachnąca podłoga zrobi dobre wrażenie na kliencie, który dzięki temu, poczuje się w naszym biurze lepiej.

Co wpływa na zalecaną częstotliwość prania wykładzin biurowych?

Decydującym czynnikiem jest intensyfikacja ruchu w danym wnętrzu. W przypadku biur jest ona znacznie większa, niż w przypadku domów. Co więcej, w biurze często chodzimy w butach, co powoduje nanoszenie zanieczyszczeń z zewnątrz. Stanowi to poważne zagrożenie, ponieważ ostre drobinki piasku mogą stopniowo przecierać materiał, prowadząc do nieodwracalnych uszkodzeń. To kolejny powód, dla którego odpowiednio częste czyszczenie wykładzin biurowych jest niezbędne. Ze względu na intensywniejszą eksploatację, pranie powinno być realizowane w odpowiednio większej częstotliwości.

Na czym polega profesjonalne czyszczenie wykładzin?

W naszej firmie, ulokowanej w Warszawie, pranie wykładzin na dużej powierzchni realizuje się z pomocą specjalistycznych odkurzaczy piorących oraz ekstraktorów ciśnieniowych. Stosowane są wszechstronne środki czystości, które nie tylko usuwają plamy, ale również eliminują roztocza i bakterie oraz tworzą powłokę ochronną. Czyszczenie jest poprzedzone bardzo dokładnym odkurzaniem. Dzięki temu pranie przynosi długotrwałe rezultaty, które utrzymają się przez wiele tygodni. Stosowane środki antyalergiczne chronią przed rozwojem w wykładzinie biurowej szkodliwych drobnoustrojów, wpływając na lepszą higienę. W przypadku poważnych zabrudzeń, które nie zostaną usunięte w procesie prania zasadniczego, wykorzystywane są odplamiacze do miejscowego wywabiania plam. Cennik usług można sprawdzić na naszej stronie.

Jak często należy realizować pranie wykładzin w biurze?

Zaleca się, aby procedurę tę przeprowadzać przynajmniej raz na pół roku. Taka częstotliwość jest zalecana przy mniejszych biurach, w których pracuje kilka osób. W przypadku dużych biur, czyszczenie wykładzin biurowych warto realizować nawet raz na kwartał. W tym celu warto podjąć stałą współpracę z firmami czyszczącymi, które dysponują odpowiednim sprzętem, potrzebnym do szybkiego zrealizowania usługi na dużych powierzchniach. Plusem są elastyczne terminy, w tym godziny wieczorne i weekendy, dzięki czemu, pranie wykładziny w biurze można przeprowadzić pod nieobecność pracowników i klientów.

Aby zachować odpowiedni poziom higieny w biurze, należy regularnie czyścić wykładziny. Zapraszamy do nas firmy z Warszawy i okolic. Zapewniamy profesjonalne i szybkie pranie. Cennik obowiązujący dla tego typu materiałów jest przystępny – koszty za czyszczenie wykładzin zaczynają się od 10 zł za m², a przy większych metrażach mogą zejść nawet o połowę. Zachęcamy do kontaktu!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.