Kluczem do świetnego wyglądu naszych dywanów jest przede wszystkim regularna pielęgnacja, która zdecydowanie przedłuży ich żywotność. Często zapominamy o dodatkowych elementach poprawiających wygląd naszych dywanów i skupiamy się wyłącznie na ich odkurzaniu.

Jednak, jeśli chcemy na dłużej zachować świeży wygląd naszych dekoracyjnych elementów podłogowych, musimy zrobić coś więcej! Przedstawimy ci kilka wskazówek, dzięki którym twój dywan będzie wyglądał cały czas jak nowy.

Odkurzanie

Wiadomo, nie jest dla nas obca czynność. Jednak czy podczas odkurzania dywanu używasz specjalnej końcówki, która jest do tego przeznaczona? No właśnie… Jedną z najpopularniejszych opcji jest turboszczotka, która z dokładnością potrafi usunąć zanieczyszczenia z dywanu. Jeżeli posiadasz w domu kota lub psa, to pamiętaj, że odkurzanie dywanu musi być dokładniejsze. Tu przydatne okazać może się zgrzebło.

Trzepanie

Trzepanie dywanów umożliwia nam pozbycie się kurzu zalegającego na dywanie oraz nadanie mu sprężystości i puszystości. Czynność tą wykonujemy, kierując się zawsze z góry na dół, uderzając mocno trzepaczka. Dywan zawsze umieszczamy włosiem na zewnątrz. Aby zabieg był bardziej efektywny, możemy na koniec również użyć zmiotki, aby pozbyć się resztek kurzu oraz pozostawić na zewnątrz, jeżeli pogoda jest odpowiednia. 

Pranie na sucho

Czyszczenie dywanu na sucho to nic innego jak nałożenie odpowiedniego środka na plamę, pozostawienie przez chwile i usunięcie środka przy użyciu odkurzacza. Jest to dobry wybór, kiedy samo odkurzenie nie wystarczyło, a nie mamy obecnie możliwości czyszczenia dywanu na mokro. 

Czyszczenie dywanów na mokro — Warszawa

Odkurzanie, trzepanie czy pranie na sucho są czynnościami, które pomogą nam utrzymać świeży wygląd naszego dywanu. Jednak, jeżeli chcemy, aby on naprawdę wyglądał, jak nowy, warto zdecydować się na pranie dywanów na mokro. Regularnie czyszczenie dywanów pozwala nam na usunięcie kurzu, brudu, sierści, plamy, a także pozbyć się bakterii i roztoczy!

Przebywając w pomieszczeniu, w którym jest dywan, czasami nie zdajemy sobie sprawy, że mimo regularnego odkurzania, pozostają w nim nadal bakterie, które później niestety wdychamy razem z powietrzem. Szczególnie powinniśmy na to zwrócić uwagę, kiedy w domu znajdują się dzieci, które na pewno spędzają sporo czasu na dywanie.

Oferujemy pranie dywanów, które powinno być stałym rytuałem w każdym domu. Zaufaj profesjonalnej firmie, która dokładnie wie, co robi! Świadczymy usługi prania dywanów w Warszawie z dojazdem do Twojego domu!SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.