Tapicerowane meble znaleźć można niemal w każdym domu. Są wygodne, a przy tym można je dopasować do każdego wnętrza. Jednak z upływem lat w ich gromadzą się w nich liczne zanieczyszczenia, które nieumiejętnie usuwane mogą skutkować pojawieniem się nieprzyjemnego zapachu. W takich sytuacjach tradycyjne pranie tapicerki meblowej może się okazać niewystarczające. Szczególnie, gdy przez lata zaniedbało się odpowiednią pielęgnację. Wówczas pomocne okazać się może wyciąganie zapachów, przeprowadzone przez sprawdzonych specjalistów.

Domowe sposoby na usunięcie nieprzyjemnych zapachów z tapicerki

Uciążliwy problem, jakim jest nieprzyjemna woń unosząca się wewnątrz mieszkania, sprawił, że specjaliści od naturalnego czyszczenia zaczęli wymyślać coraz to nowsze metody na usunięcie przykrych zapachów.

Wśród tych najciekawszych można wymienić posypywanie powierzchni sodą czy kocim żwirkiem, a także wietrzenie mebli, czy stosowanie oprysków z wykorzystaniem olejków eterycznych i ziołowych, a w niektórych przypadkach nawet octu. Jednak metody te zwykle okazują się nieskuteczne, szczególnie w starciu z intensywną wonią tytoniową czy nieprzyjemnym zapachem kociego moczu. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie profesjonalnych rozwiązań, które pozwolą skutecznie pozbyć się uporczywego problemu, zamiast maskować go na krótki czas.

Wyciąganie nieprzyjemnych zapachów

Podstawową zasadą, pozwalającą na skuteczne pozbycie się nieprzyjemnej woni wewnątrz mieszkania jest kompleksowe podejście do zadania. Chcąc pozbyć się nieprzyjemnych zapachów nie można ograniczyć się wyłącznie do powierzchownego czyszczenia tapicerki meblowej. Takie działanie pozwoli wyłącznie na zamaskowanie nieprzyjemnych woni, sprawiając, że wraz z ulatnianiem się detergentu, na nowo powróci przykry zapach.

Najlepszą metodą walki z nieprzyjemnymi zapachami jest ich wyciągnięcie z wnętrza tapicerki meblowej. Metoda ta opiera się na stosowaniu nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą na usunięcie czynnika, odpowiadającego za powstawanie nieprzyjemnych zapachów, jak np. bakterii. Jest to szczególnie ważne, podczas wywabiania zapachu wymiotów, moczu czy pozostałych wydzielin.

Powierzchowne osuszenie plamy jest niewystarczające dla pozbycia się nieprzyjemnego zapachu, ponieważ bakterie odpowiadające za uciążliwą woń przedostają się do głębszych warstw. W takich sytuacjach zwykłe pranie tapicerki meblowej na mokro nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, szczególnie, gdy przeprowadzone zostanie w domowych warunkach. Brak możliwości zastosowania odpowiednich preparatów, a także niemożliwość odessania brudu, detergentów i bakterii mogą dodatkowo pogorszyć sytuację.

Gdy domowe sposoby nie pomagają

Aby skutecznie usunąć nieprzyjemną woń, która przez lata zgromadzi się we wnętrzu tapicerek meblowych, należy sięgnąć po odpowiednie środki. W zależności od typu zanieczyszczenia, konieczne będzie zastosowanie konkretnego preparatu. Te z kolei nie są ogólnodostępne, co dodatkowo utrudnia samodzielną walkę z uporczywymi zapachami. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalistów, zajmujących się praniem tapicerki meblowej i dywanów.

Nasza firma przez lata szukała najskuteczniejszych rozwiązań, ekologicznych i skutecznych środków, które pozwolą jak najlepiej usunąć przykre zapachy o różnorodnym pochodzeniu. Tym samym, jesteśmy w stanie zaproponować sprawdzone rozwiązania, odpowiadające na potrzeby różnych klientów. Jest to szczególnie ważne, ponieważ inne metody sprawdzą się podczas usuwania zapachu dymu tytoniowego, a inne z kolei podczas wywabiania woni moczu czy skisłego mleka.

Stosowane przez nas rozwiązania bazują na mocy „aktywnych bakterii”, które przedostają się do wnętrza tapicerki meblowej, by następnie wgryźć się reagując z drobnoustrojami i cząsteczkami odpowiadającymi za nieprzyjemny zapach i go usunąć. Preparaty dobieramy po uprzednim określeniu źródła przykrych woni, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej skuteczności.

Wyciąganie nieprzyjemnych zapachów przy użyciu sprawdzonych, aktywnych preparatów jest jedyną skuteczną metodą działania. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod czyszczenia tapicerki meblowej wyciąganie cząsteczek odpowiedzialnych za przykry zapach pozwala usunąć przyczynę jego powstawania, gwarantując tym samym długotrwały efekt.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.