Data publikacji:

Materiały tekstylne, z których wykonane są tapicerki meblowe oraz wykładziny, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu wykorzystujemy nowoczesne środki czyszczące. Nie tylko usuwają one plamy, ale również zapewniają większą ochronę przed promieniowaniem UV, eliminują niebezpieczne drobnoustroje i zmniejszają podatność na zabrudzenia. To właśnie dzięki tym środkom pranie Karcherem okazuje się tak skuteczne i przynosi długotrwałe efekty. Jakie konkretnie substancje my stosujemy w Warszawie? Co z ich pomocą można uzyskać? Zapraszamy do lektury!

Jakie środki są wykorzystywane w praniu tapicerki?

Firmy czyszczące dysponują szeroką gamą produktów – zarówno tych uniwersalnych, jak również stworzonych specjalnie z myślą o wybranych rodzajach materiału. Pranie tapicerki Karcher można przeprowadzić przy pomocy następujących środków:

  • Prespray – środek ten jest często wykorzystywany przy praniu wstępnym. Jego zadanie to wywabianie oraz zmiękczanie zabrudzeń, co ułatwia ich usuwanie.
  • Kapsułki – w kapsułkach zawarte są silne środki czyszczące uwalniane w kontakcie z wodą. Mogą być wykorzystywane w odkurzaczach piorących i ekstraktorach ciśnieniowych.
  • Szampony – bardzo popularne preparaty wykorzystane w zasadniczym czyszczeniu tapicerek oraz wykładzin.
  • Antyalergeny – specjalne środki czystości, które mają za zadanie usunąć niebezpieczne drobnoustroje, takie jak bakterie oraz roztocza.
  • Odplamiacz – w przypadku bardzo silnych zabrudzeń stosuje się odplamiacze przeznaczone do stosowania punktowego.
  • Impregnat – ten środek tworzy powłokę ochronną, która zabezpiecza tapicerkę i wykładziny przed promieniowaniem UV, a także zmniejsza podatność na zabrudzenia.

Jak widzisz, firmy czyszczące posiadają naprawdę szeroki asortyment produktów. Dzięki temu zawsze są w stanie wybrać optymalną metodę czyszczenia. Klientom z Warszawy również oferujemy pranie wykładzin tymi metodami! Karcher pranie dywanów można realizować przy pomocy uniwersalnych środków, które zawierają w sobie np. substancje czyszczące oraz są antyalergiczne. To sprawia, że cały proces jest dużo szybszy.

Jak wybrać odpowiedni do czyszczenia Karcherem?

Każdy materiał odznacza się nieco inną specyfiką i wymaga dobrania odpowiedniej metody czyszczenia. Dlatego też profesjonalne pranie Karcher zazwyczaj rozpoczyna się od identyfikacji materiału, z którego wykonana jest tapicerka lub wykładzina. Następnie, na podstawie specyfiki materiału dopiera się najbezpieczniejsze środki. Przykładowo, szampony bardzo często są wybierane w przypadku delikatnych materiałów o długim runie. Z kolei proszki można wykorzystać przy praktycznych i trwałych wykładzinach odznaczających się wysoką odpornością na ścieranie.

Na czym polega profesjonalne pranie Karcherem?

Istotnym czynnikiem przy wyborze środków czystości jest również sprzęt, jakim dysponujemy. Proszki, kapsułki, a także specjalne szampony są wykorzystywane w fachowym praniu, przy użyciu odkurzacza piorącego lub ekstraktora ciśnieniowego. Czyszczenie Karcher polega na rozprowadzaniu tych środków po całej powierzchni materiału, tak, aby dotarły one do najgłębszych warstw tapicerki lub wykładziny. Dzięki temu czyszczenie jest dużo skuteczniejsze i pozwala uzyskać długotrwałe efekty. Następnie, brud, wraz z wilgocią i pozostałością środków czyszczących jest odciągany, co jednocześnie skraca czas potrzebny do całkowitego wyschnięcia materiału.

Dobór odpowiedniego środka zależy od specyfiki przedmiotu do prania i stopnia jego zabrudzenia. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnego czyszczenia wykładzin lub tapicerki w Warszawie. Gwarantujemy świetne efekty i sprawną realizację usługi.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.