Narożnik to niezwykle funkcjonalny mebel wypoczynkowy, który pozwala jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń dostępną we wnętrzu. Mebel ten ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia, ale również komfort i samopoczucie domowników. Dlatego bardzo istotne jest systematyczne pranie narożnika. W ten sposób możemy go zachować w idealnym stanie, a jednocześnie zapobiegamy rozwojowi niebezpiecznych drobnoustrojów. 

Dlaczego należy regularnie czyścić narożnik?

Meble tapicerowane pięknie prezentują się w dniu zakupu, ale niestety dość szybko mogą stracić swój korzystny wygląd. W trakcie systematycznego eksploatowania narożnika nagromadzają się tu różne pyłki, drobinki i martwy naskórek. Systematyczne odkurzanie pozwala ograniczyć problem, ale tylko prawidłowe pranie narożnika pozwala skutecznie wyeliminować wszystkie zanieczyszczenia. Natychmiastowe czyszczenie narożnika jest zalecane także w przypadku zaplamienia go wyjątkowo barwiącymi cieczami, jak chociażby wino czy atrament. Kolejny powód to kurz i obecne w nim roztocza – systematyczne pranie narożnika pozwala zachować wyższy poziom higieny wnętrza, a co za tym idzie, korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników.

Domowe sposoby czyszczenia tapicerki na narożniku

Zaleca się, aby przynajmniej raz na kwartał samodzielnie czyścić tapicerkę meblową. Wbrew pozorom nie jest to trudne, aczkolwiek kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego środka. Niestety różne rodzaje materiałów, z których produkuje się tapicerki meblowe, dość mocno się różnią, a co za tym idzie, wymagają nieco innej formy pielęgnacji. Można jednak postawić na bezpieczne składniki, takie jak: szare mydło, odrobina sody oczyszczonej, a także sok z cytryny. Czyszczenie narożnika poprzedzamy oczywiście dokładnym odkurzeniem materiału. Należy koniecznie pamiętać o tym, że jeśli w materiale jest zbyt dużo brudu lub kurzu, samodzielne czyszczenie może rozmazać zanieczyszczenia i mogą powstać zaciek. Dlatego możemy je wykonywać tylko wtedy, gdy kilka miesięcy wcześniej usunęliśmy wszystkie zanieczyszczenia wykonując profesjonalne pranie mebla.

Samodzielne czyszczenie tapicerki to ważna profilaktyka, która hamuje rozwój szkodliwych drobnoustrojów i roztoczy, a także pozwala na bieżące usuwanie mniejszych zanieczyszczeń. Jednakże tylko fachowe pranie tapicerki jest w stanie zagwarantować pożądane efekty na dłużej. W tym celu warto skorzystać z usług doświadczonych firm czyszczących.

Na czym polega fachowe pranie narożnika?

Takie usługi świadczą profesjonalne firmy czyszczące, dysponujące odpowiednim sprzętem, wiedzą oraz doświadczeniem. Na tapicerce rozprowadzany jest specjalny środek dobrany pod kątem rodzaju materiału. Jego zadaniem jest zmiękczanie i rozpuszczenie brudu, dzięki czemu łatwiej go usunąć. Z pomocą specjalnego odkurzacza piorącego wykonujemy pranie właściwe i usuwamy rozpuszczony brud z tkaniny. Następnie, jeśli zachodzi taka potrzeba, stosowane są silniejsze środki do punktowego usuwania plam i wykonywane jest ponowne pranie. Na koniec wykonujemy płukanie i usuwanie nadmiaru wilgoci z materiału.

Profesjonalne czyszczenie narożnika jest w stanie zaoferować dużo lepsze rezultaty, jako iż wykorzystuje się w tym celu fachowy sprzęt, a także bardzo wydajne preparaty czyszczące. Co więcej, pranie narożnika nie zajmuje wiele czasu i jest realizowane bezpośrednio w domu klienta. W ten sposób można czyścić także fotele, kanapy, sofy oraz inne meble tapicerowane. Zaleca się, aby profesjonalne czyszczenia narożnika było realizowane przynajmniej raz do roku.

Jakie korzyści oferuje czyszczenie narożnika?

Profesjonalne pranie narożnika pozwala skutecznie wyeliminować wszelkie zabrudzenia, a także szkodliwe drobnoustroje i roztocza. Wpływa to korzystnie na higienę wnętrza, co w prostej linii skutkuje lepszym samopoczuciem i zdrowiem domowników. Fachowe czyszczenie tapicerki jest bardzo efektywne i jeśli wykonujemy je regularnie, pozwala zachować jej doskonały wygląd, tak, aby prezentowała się niemalże tak dobrze, jak w dniu zakupu. Z pomocą dobrych środków czyszczących można także uzyskać efekt długotrwałej ochrony, dzięki czemu, tapicerka stanie się bardziej odporna na płowienie i blaknięcie na skutek promieniowania UV. Reasumując, systematyczne pranie narożnika pozwala cieszyć się pięknymi, higienicznymi i ładnie pachnącymi meblami.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.