Data publikacji:

Można spotkać się z opinią, że utrzymanie dywanu w nienagannej czystości jest bardzo proste. Jednak taka opinia pojawia się zazwyczaj wśród osób, które nigdy same nie miały do czynienia z tego typu zadaniami. Jeśli zabierzemy się za czyszczenie dywanów, to szybko możemy dojść do wniosku, że samodzielne zabiegi pielęgnacyjne wcale nie dają tak dobrych efektów, ani nie są łatwe do wykonania, zwłaszcza jeśli nie wiemy, z jakim dokładnie rodzajem dywanu mamy do czynienia.

Całe szczęście pielęgnować dywanów nie musimy samodzielnie, bo do naszej dyspozycji pozostają profesjonalne firmy czyszczące, oferujące profesjonalne pranie tapicerki u klienta w Warszawie, ale mimo to warto poznać ich rodzaje, jak również dedykowane sposoby pielęgnacji. Dlatego zachęcamy do krótkiej lektury!

Podział dywanów ze względu na typ runa

Rynek zapewnia nam dostęp do różnych dywanów. Wśród najczęściej spotykanego podziału można wymienić ten ze względu na typ runa. Przy takim podziale możemy wyróżnić dywany gładkie, wycinane, shaggy oraz wiele innych. Wszystkie rodzaje wymagają odpowiedniego dobrania sposobu pielęgnacji, bo tylko w ten sposób czyszczenie dywanów przyniesie zadowalające efekty i sprawi, że wciąż będą się nienagannie prezentowały. Dywany gładkie to produkt, w którym określony wzór uzyskuje się dzięki odpowiedniej gęstości splotu.

Ten typ dywanów charakteryzuje się długością runa około 2-3 centymetrów. Drugim rodzajem są dywany wycinane, zwane również dywanami carving, które wykonywane są specjalną techniką dającą możliwość stworzenia na ich powierzchni motywu przestrzennego oraz uzyskania dowolnego kształtu.

Dywany shaggy to chyba obecnie najbardziej popularne produkty i nie ma co się dziwić, ponieważ nie dość, że zachwycają swoim oryginalnym wyglądem, to w dodatku są bardzo miękkie i przyjemne w użytkowaniu. Charakteryzuje je długość runa nawet do 10 centymetrów, ale wybierając coś dla siebie, warto nie tylko brać pod uwagę aspekty wizualne, ale również praktyczność, czy wygodę w pielęgnacji.

Podział dywanów ze względu na skład runa

Dywany dzielimy również ze względu na skład runa i po raz kolejny czeka na nas kilka propozycji. Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów są dywany z polipropylenu. Takie produkty nie dość, że są dostępne w bardzo przystępnej cenie, to jeszcze są wytrzymałe, nie uczulają i dobrze znoszą nawet intensywne użytkowanie.

Jakby tego było mało, to dywany z polipropylenu są dostępne w szerokiej gamie wzorów, więc każdy z nas może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Nie sposób również pominąć faktu, że czyszczenie dywanów z tego materiału nie jest takie trudne. Podstawowa pielęgnacja to regularne trzepanie i odkurzanie, a im nowocześniejszy odkurzacz będziemy mieli, tym zabiegi pielęgnacyjne staną się łatwiejsze. Jeśli zabrudzimy je lub zaplamimy miejscowo, to nawet możemy sięgnąć po mocniejsze środki chemiczne.

Dużą popularnością w naszych domach cieszą się również dywany wełniane i nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ mamy do czynienia z produktem o bardzo dobrych właściwościach. Dywany wełniane nie odkształcają się pod wpływem mebli, są odporne na zabrudzenia, czy wilgoć, więc nie dość, że stanowią dobrą izolację termiczną, to mogą nam dobrze służyć przez długie lata.

Aby jednak tak się stało, musimy poddawać je regularnym zabiegom pielęgnacyjnym. Co ważne, porządkowaniem dywanów wełnianych powinni zająć się fachowcy, ponieważ tylko oni są w stanie dobrać odpowiednie środki chemiczne, jak również bezpieczne dla tego materiału techniki czyszczenia. Jedynie profesjonalne pranie zapewni wełnianemu materiałowi trwałość i pozwoli mu zachować jego właściwości.

Przy podziale ze względu na skład runa możemy wyróżnić także dywany akrylowe. Tego typu produkty charakteryzują się miękkim runem oraz wyrazistymi kolorami, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w pokoju dziecka, jak również w miejscach, gdzie chcemy zapewnić domownikom najwyższy komfort w czasie użytkowania.

Dywany akrylowe są łatwe w utrzymaniu, ale tylko wtedy, gdy zlecamy regularnie pranie dywanów. Jeśli doprowadzimy do zniszczenia runa, to niestety odzyskanie sprężystości może już nie być takie proste, a to jest jednoznaczne z koniecznością wymiany wykładziny na nową. Z tego względu warto zdecydować się na usługę wykonaną przez fachowców – czyszczenie dywanów w Warszawie może wykonać nasza firma. Mamy doświadczenie w pracy z akrylowymi materiałami i wiemy, jakich środków używać, by zachować ich kolor i formę.

Dywany typu shaggy bywają różne. Niektóre są grube i bardzo miękkie. Inne mają bardzo długie splecione włosy runa, a kolejne bardzo krótkie strzyżone. Ich odkurzanie powinniśmy wykonywać bardzo często, ponieważ dywany shaggy mogą gromadzić w sobie liczne zabrudzenia. Nie powinniśmy również zapominać o regularnym praniu. Jeśli zlecimy je fachowcom, to zyskamy pewność, że wszystko przebiegnie bezproblemowo.

Profesjonalna firma szansą na najlepszą pielęgnację

Bazując na tym, co udało nam się ustalić, można wywnioskować, że tylko specjalistyczna wiedza, doświadczenie oraz odpowiednie środki czyszczące, są w stanie zapewnić nam nienaganny wygląd dywanów. Dlatego, jeśli będziemy chcieli wykonać ich czyszczenie, to lepiej skorzystać z usługi firmy, która zajmuje się tym na co dzień.

Z wyborem odpowiedniej firmy nie będzie żadnych trudności, bo na rynku działa jedyna w swoim rodzaju ekipa, która jest w stanie stawić czoła nawet najbardziej zabrudzonych dywanom, więc to właśnie z jej usług warto skorzystać. Specjalizujemy się w usuwaniu najtrudniejszych plam i zabrudzeń, których inni nie są w stanie się podjąć.

Szukasz firmy, której możesz zlecić profesjonalne pranie dywanów u klienta? Sprawdź cennik usług w Warszawie i skontaktuj się z nami, podejmiemy się każdego zadania! Oferujemy czyszczenie pranie na terenie całej Warszawy. Dojeżdżamy do wszystkich dzielnic: na Białołękę, Bemowo, Bielany, Mokotów, Wolę, Wilanów i pozostałe.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.