Chwila nieuwagi i plamy na dywanie lub kanapie powstają bardzo szybko! Zwłaszcza kiedy w domu przebywają zwierzęta domowe lub małe dzieci. Po powstaniu plamy, najważniejsza jest szybka reakcja, ponieważ im dłuższe odwlekanie w czasie, tym plama staje się trudniejsza do usunięcia.

Najtrudniejsze plamy do usunięcia

Czerwone wino, krew, tłuszcze, czarna kawa, owoce typu maliny lub czereśnie, niektóre rodzaje herbat czy permanentne markery — między innymi to właśnie plamy po tych produktach są najtrudniejsze do usunięcia z powierzchni dywanu czy narożnika. W tych przypadkach profesjonalne pranie tapicerki lub dywanu jest nieuniknione! Musimy pamiętać, że w przypadku wszelkiego rodzaju plam - zwłaszcza tych wymienionych powyżej - najważniejszy jest czas reakcji. Czym szybsza reakcja, tym większa szansa na skuteczne usunięcie plamy.

Żółte lub brązowe plamy na materacu to kolejny typ trudnych do pozbycia się przebarwień. Nie zawsze jest możliwość usunięcia ich w stu procentach. Codzienne spanie na materacu, wytwarzane przez nasz organizm ciepło i pot może sprawić, że nawet nie będziemy świadomi powstania plam. Dodatkowo, wspomniane ciepło, wytwarzane przez nasze ciało, które spoczywa na materacu średnio między 5 a 8 godzin dziennie, utrwala powstałe plamy. Musimy być świadomi, pomimo tego, że czyszczenie materaca jest trudnym zadaniem i nie zawsze jest możliwość całkowitego usunięcia przebarwień i przywrócenia go do idealnego stanu wizualnego, to jego wypranie spowoduje, że pozbędziemy się alergenów, roztoczy, zarazków i bakterii. Pranie materaca przywróci jego higienę i sprawi, że znowu będziemy mogli spokojnie zasnąć, nie bojąc się o swoje zdrowie. 

Profesjonalne pranie dywanów, kanap i materacy Warszawa

W przypadku trudnych do usunięcia plam nie próbujmy stosować domowych sposobów! Pranie dywanów w domowych warunkach może jedynie pogorszyć sytuację. Kontakt kanapy np. z szorstką gąbką może nie tylko rozmazać plamę,  ale również zniszczyć materiał obicia. Nawet jeśli czyszczenie kanapy domowymi sposobami usunie nieduże zabrudzenie, to nie jesteśmy w stanie usunąć brzydkich zapachów z głębi tkaniny. Najtrudniejszymi do usunięcia zapachami są np. zapach wymiotów, moczu lub dymu papierosowego. Dlatego warto skorzystać z usługi profesjonalnego czyszczenia kanapy Warszawa, aby mieć pewność, że  nieprzyjemna woń zniknie.SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.