Ulubionymi elementami wystroju salonów w naszych domach i mieszkaniach, jak również w biurach często są kanapy. Aby jednak mogły jak najdłużej cieszyć swoim pięknym wyglądem, powinny być poddawane zabiegom czyszczenia i pielęgnacji. Kiedy powinniśmy zdecydować się na pranie kanap? Jak często wykonywać tego typu zabiegi i komu można je zlecić w Warszawie? Odpowiadamy!

Kiedy wykonać pranie kanapy?

Początkowo nikt z nas nie myśli o konieczności czyszczenia kanap i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przez dość długi czas zachwycają one swoim nienagannym wyglądem. Jednak powinniśmy mieć świadomość, że choć ich wygląd wizualny się nie zmienia, to wcale nie oznacza, że są wolne od zanieczyszczeń.

Wszystko, co unosi się w powietrzu, na naszych ubraniach, czy rękach, w końcu trafia na kanapy. W rezultacie nasze meble mogą być siedliskiem wirusów, baterii, czy roztoczy, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Najwięcej problemów mogą mieć alergicy, ponieważ to zwykle im najbardziej doskwiera obecność drobnoustrojów.

Dlatego, jeśli nie chcemy narażać siebie, swoich bliskich czy osób, z którymi współpracujemy, to warto rozważyć pranie kanapy. Co ciekawe, wcale nie musimy wykonywać tego we własnym zakresie. Warto wiedzieć, że do swojej dyspozycji mamy firmy, które chętnie zajmą się czyszczeniem tapicerki naszych mebli. Są to doświadczone firmy, cieszące się dobrymi opiniami, które dysponują odpowiednim sprzętem, środkami czyszczącymi oraz wiedzą, więc możemy być pewni, że usuną wszelkie zanieczyszczenia z kanap, a cena takiej usługi jest zdecydowanie warta końcowego efektu!

Na tym oczywiście nie koniec, ponieważ pranie kanap przyda nam się również wtedy, gdy dojdzie do ich zaplamienia. Nawet najbardziej ostrożne osoby nie są w stanie zapewnić stuprocentowej ochrony swojej kanapie. Jeśli dojdzie do zalania sokiem, winem, czy innym napojem, to jedyny sposób na przywrócenie kanapy do dawnego wyglądu jest jej czyszczenie.

Możemy zdecydować się na miejscowe czyszczenie kanapy, ale tylko wtedy, gdy wiemy, jakie środki są dedykowane dla danej tkaniny i możemy je później wciągnąć odkurzaczem. Jeśli nigdy wcześniej nie zmagaliśmy się z zabrudzeniami kanapy, to lepiej postawić na wsparcie ze strony kogoś, kto się na tym zna.

Zabiegi pielęgnacyjne kanapy warto również rozważyć wtedy, gdy traci swój kolor. Pranie tapicerki może okazać się dobrym sposobem na jej odświeżenie, a także na przywrócenie koloru. Dzięki temu również kanapa znów będzie wyglądała atrakcyjnie i będzie mogła zdobić nasze wnętrza.

Jak często prać kanapy?

Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, może trochę się rozczarować, ponieważ nie da się tego określić. Każdy z nas powinien dostosować częstotliwość prania kanap do swoich oczekiwań, potrzeb, jak i intensywności jej użytkowania. Na pewno częstsze pranie czyszczenie tapicerki przyda się w biurach, ponieważ tutaj meble są najbardziej wystawione na eksploatację, jak również na zanieczyszczenia.

Dlatego pranie kanap w biurze warto wykonać przynajmniej raz na kilka miesięcy. Jeśli pojawią się plamy, to oczywiście najlepiej podjąć natychmiastową interwencję. W przypadku kanap użytkowanych w domach i mieszkaniach optymalna częstotliwości czyszczenia prania to 1-2 razy w ciągu roku. Jeśli w naszym domu są alergicy, to lepiej postawić na większą ilość takich zabiegów, bo one sprawią, że odpoczynek na kanapie nie będzie stanowił wyzwania.

Podobnie, jak w biurowcu, jeśli wystąpią zaplamienia po jedzeniu, czy piciu, to warto rozważyć natychmiastowe działania. Jeśli nie wiemy, jak się za to zabrać, to zawsze do naszej dyspozycji pozostają firmy piorące tapicerki, które skutecznie uporają się nawet z najtrudniejszymi plamami. Powołując się na opinie zadowolonych klientów, polecamy usługi naszej firmy, które świadczymy na terenie Warszawy. Oferujemy czyszczenie i pranie kanap w dobrej relacji ceny do jakości. Dojeżdżamy na Białołękę, Mokotów, Wilanów, Bemowo i do wszystkich innych dzielnic stolicy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.