Zastanawiasz się, jak prać tapicerkę meblową, by odzyskała świeżość i dawny wygląd? Ile kosztuje ta usługa i czy można samodzielnie wykonać czyszczenie? W tym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i przekonasz się, dlaczego warto zlecić pranie mebli profesjonalistom. Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat!

Jak prać tapicerkę meblową – samodzielnie czy profesjonalnie?

Brudna sofa czy fotele w salonie nie zachęcają do odpoczynku i relaksu. Mało estetyczny wygląd to jednak niejedyny problem. Ważniejsza od niego jest świadomość, co czai się wewnątrz grubych warstw materiału. Brudna tapicerka to idealne środowisko do rozwoju bakterii i roztoczy kurzu. Są one niebezpieczne zwłaszcza dla alergików czy astmatyków. Jeśli dodatkowo w domu mieszkają zwierzęta, dochodzą do tego również wszelkie wydzieliny odzwierzęce, fragmenty sierści czy po prostu wtarty brud. To doskonała pożywka dla wszelkiego rodzaju mikroorganizmów.

W jaki sposób można pozbyć się z tapicerki tak głęboko ukrytych zanieczyszczeń? Najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym sposobem jest jej wypranie. Czym prać tapicerkę meblową? W sklepach nie brakuje preparatów, które przeznaczone są do samodzielnego czyszczenia. Ich skuteczność jest jednak znacznie mniejsza, niż preparatów, których używają profesjonaliści. Co więcej, takie pranie jest zazwyczaj powierzchowne i wyczyścić możesz jedynie zewnętrzną warstwę tapicerki. Tymczasem największe zabrudzenia i kurz gromadzą się znacznie głębiej.

Jak przebiega profesjonalne pranie tapicerki meblowej?

Pranie tapicerki meblowej – jak wygląda? Aby dostać się do głębszych warstw tkaniny, konieczne jest stosowanie specjalistycznego sprzętu. Bardzo dobrze sprawdzają się urządzenia marki Karcher, które umożliwiają dotarcie do niemal każdej przestrzeni. Fachowe pranie tapicerki meblowej odbywa się metodą ekstrakcyjną, z zastosowaniem specjalistycznych preparatów. W pierwszej kolejności stosuje się odplamiacze i spryskuje czyszczoną powierzchnię środkiem, który rozpuszcza zanieczyszczeni i neutralizuje wszelkie drobnoustroje. Następnie wykonywany jest natrysk z bliskiej odległości, czyli uderzenie wody ze środkiem piorącym pod wysokim ciśnieniem, przy jednoczesnym wciąganiu cieczy. Ten etap umożliwia dotarcie chemii do prania tapicerki meblowej w najgłębsze warstwy materiału. 

Kolejnym krokiem jest usuwanie trudniejszych plam oraz płukanie wodą ze specjalnym środkiem antyalergicznym, neutralizującym pH i zastosowane preparaty. Na koniec nadmiar wilgoci odciągany jest przy pomocy odkurzacza, co znacząco skraca czas schnięcia. 

Pranie tapicerki meblowej – ile kosztuje?

Jesteś ciekaw, ile kosztuje pranie tapicerki meblowej przez specjalistów? W każdym przypadku ceny mogą się od siebie różnić, co wynika z kilku czynników:

  • wielkość mebla poddanego praniu;

  • stopień zabrudzenia mebli;

  • rodzaj materiału;

  • podatność na zastosowane środki.

Potrzebujesz skorzystać z usługi pranie tapicerki meblowej? Cennik usług dostępny jest na naszej stronie internetowej. Podane ceny są orientacyjne – dbamy o jakość naszych usług i zadowolenie klientów, dlatego każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

Jak często prać tapicerkę meblową?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużym stopniu od tego, jak często użytkowane są meble. Jeśli codziennie są poddawane intensywnej eksploatacji, a w dodatku w domu mieszkają też dzieci i zwierzęta, pranie należy robić częściej. Warto je wykonać raz na kilka miesięcy, aby nie doprowadzić do utrwalenia plam i zbicia wypełnienia kanapy czy fotela. Mniejsze zabrudzenia warto czyścić na bieżąco. Jeśli meble użytkowane są sporadycznie, wystarczy dokładne pranie raz do roku.

Pranie tapicerki meblowej – podsumowanie

Pranie tapicerki meblowej zdecydowanie lepiej jest zlecić profesjonalnej firmie czyszczącej. Dzięki temu unikniesz ryzyka niedokładnego usunięcia zanieczyszczeń, czy całkowitego zepsucia mebli, które może być wynikiem zaschnięcia detergentów w wypełnieniu tapicerskim czy jego przemoczenia, ze względu na brak sprzętu odsysającego ciecze. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, sprawdź ofertę ProPranie24. Zapewniamy fachową obsługę i indywidualne podejście. Korzystamy z ekologicznych środków, które są bezpieczne zarówno dla dzieci, zwierząt, jak i pozostałych domowników. Usługi wykonujemy z dojazdem do klienta na terenie Warszawy i okolic. Postaw na dokładność, zaufaj specjalistom od ProPranie24! Sprawdź cennik lub zadzwoń i rozwiej swoje wątpliwości!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.