Wykładziny to siedlisko kurzu i bakterii, dlatego regularne czyszczenie wykładzin biurowych to podstawa zachowania czystości w miejscu pracy. Pranie wykładzin nie jest łatwym zadaniem, ze względu na ich rozmiar oraz różnorodne i specyficzne włosie.

Czyszczenie wykładzin biurowych w Warszawie

Wiedza i doświadczenie w trakcie prania wykładzin biurowych jest bardzo ważna. Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj włosia, który jest bardzo istotnym i decydującym elementem w kolejnych etapach prania, zwłaszcza podczas doboru środków piorących, odplamiaczy czy temperatury wody. Rodzaje wykładzin można podzielić ze względu na skład runa:

  • wykładziny poliamidowe
  • wykładziny akrylowe
  • wykładziny wełniane
  • wykładziny poliestrowe
  • wykładziny polipropylenowe

Do każdego z powyższych rodzajów należy dobrać odpowiednie metody czyszczenia wykładzin, aby nie zniszczyć włókna i zapewnić miękkość, sprężystość oraz elastyczność po wykonanym procesie prania. Profesjonalne pranie wykładzin przywróci również naturalny kolor i przedłuży żywotność.

Najczęściej występujący rodzaj to zdecydowanie wykładziny polipropylenowe. Rodzaj ten często wybierany jest ze względu na cenę, wytrzymałość i brak czynników uczulających. W przypadku dużego zabrudzenia wykładziny nie ma przeciwwskazań do silnego tarcia oraz użycia mocniejszych środków chemicznych w celu usunięcia plamy.
Drugim najpopularniejszym rodzajem wykładziny jest wykładzina wełniana, która odporna jest na odkształcanie, dlatego nie ma problemu ze stawianiem na niej mebli. Natomiast wykładziny akrylowe charakteryzują się miękkością i łatwym utrzymaniem w czystości.

Profesjonalne pranie wykładzin Warszawa (Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz i okolice Warszawy)

Biorąc pod uwagę różnorodną strukturę dywanów, warto skorzystać z profesjonalnego prania wykładzin Warszawa, aby nie zniszczyć włókna. Bez wiedzy i doświadczenia samodzielne pranie wykładziny może skończyć się sytuacją, w której będziemy zmuszeni kupić nową — a tego nie chcemy. Bez odpowiednio dobranych środków chemicznych oraz sprzętu nie jesteśmy w stanie dokładnie wykonać prania wykładziny.

Dlatego Propranie24 to firma, która oferuje profesjonalne pranie wykładzin z dojazdem do klienta Warszawa. Dzięki doświadczonemu zespołowi Twoja wykładzina nabierze nowych kolorów i zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.