Wykładziny to popularny sposób na wykończenie podłogi w dużych obiektach użyteczności publicznej. Są one powszechnie stosowane w przedszkolach, świetlicach, obiektach turystycznych czy biurach.

Decydując się na takie rozwiązanie musimy jednak pamiętać o tym, jak istotną kwestią jest systematyczne czyszczenie wykładzin biurowych. Tylko w ten sposób można je utrzymać w nienagannej czystości, a jednocześnie, zapewnić wysoki poziom higieny wnętrza.

W jaki sposób realizowane jest pranie wykładzin obiektowych?

Materiał, z którego wykonana jest wykładzina, posiada swoją specyfikę, którą należy uwzględnić przy wyborze odpowiedniej metody czyszczenia. Od wyboru metody zależy również to, jakie środki czystości i sprzęt zostaną wykorzystane w procesie. Jeśli chodzi o pranie wykładzin biurowych Warszawa, możemy wymienić cztery szczególnie popularne metody:

  • Czyszczenie na sucho – metoda najczęściej wykorzystywana w dużych obiektach, ze względu na możliwość wykorzystania szorowarek. Z pomocą takich urządzeń można wyczyścić nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych w przeciągu kilku godzin. W szorowarce walcowej wykorzystuje się specjalne środki chemiczne odpowiedzialne za czyszczenie oraz impregnację.
  • Bonnetowanie – to podobna usługa do czyszczenia na sucho, tyle tylko, że zamiast szorowarki walcowej wykorzystuje się specjalne urządzenia wykonujące szorowanie rotacyjne. W urządzeniach można zastosować różnorodne pady czyszczące, dostosowując je do specyfiki materiału, dzięki czemu, proces ten jest bezpieczniejszy.
  • Szamponowanie – kolejny sposób znajdujący popularne zastosowanie w przypadku czyszczenia wykładziny obiektowych. W tym celu wykorzystuje się szorowarkę, natomiast wilgoć z brudem odciąga się z pomocą odkurzacza piorącego.
  • Kapsułkowanie – to metoda mniej popularna w naszym kraju. Przypomina nieco czyszczenie na sucho, ale wykorzystuje inne środki chemiczne, w formie kapsułek uwalnianych w kontakcie z niewielką ilością wody. Zaletą jest dogłębne czyszczenie materiału na całej długości runa.

Istnieje jeszcze piąta metoda, ciesząca się w naszym kraju największym zainteresowaniem. Jest to czyszczenie wykładzin biurowych metodą ekstrakcyjną. Metoda ta jest stosowana zarówno w praniu wykładzin obiektowych, jak również w domach prywatnych.

Czyszczenie wykładzin biurowych metodą ekstrakcyjną

W praniu ekstrakcyjnym wykonuje się bardzo dokładne odkurzanie, które pozwala wyeliminować zabrudzenia stałe, takie jak: włosy, kurz, okruszki, piasek, sierść. Następnie stosowany jest specjalny środek prespray, który wywabia i rozpuszcza zabrudzenia, ułatwiając ich usuwanie.

Kolejnym krokiem jest bardzo precyzyjne pranie wykładzin biurowych Warszawa przy użyciu detergentów, które usuwają plamy, eliminują drobnoustroje oraz impregnując materiał. W przypadku szczególnie uporczywych zabrudzeń stosuje się odplamiacze przeznaczone do stosowania punktowego. To niezwykle skuteczna i wygodna metoda czyszczenia wykładzin obiektowych.

Jaka metoda czyszczenia wykładziny jest najlepsza?

To zależy przede wszystkim od rodzaju wykładziny, z którą mamy do czynienia. Profesjonalne firmy czyszczące na początku identyfikują materiał, aby dobrać metodę i środki czystości pod kątem specyfiki wykładziny.

W naszym kraju, najczęściej wykorzystywane jest pranie wykładzin biurowych Warszawa metodą ekstrakcyjną. To sprawdzony sposób na przywrócenie idealnego wyglądu wykładziny oraz uzyskanie optymalnej higieny wnętrza, poprzez pozbycie się kurzu i drobnoustrojów.SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.