Regularne sprzątanie jest niezwykle istotne dla zachowania czystości wewnątrz mieszkania. Jednak musisz wiedzieć, że codzienne porządkowanie zalegających przedmiotów, jak również dokładne odkurzanie i mycie podłóg nie wystarczy, by móc osiągnąć odpowiednie rezultaty. Dzieje się tak, ponieważ najwięcej zanieczyszczeń skrywa się tam, gdzie tego nie widać.

Wewnątrz wykładzin, tapicerek meblowych oraz dywanów przez lata gromadzą się liczne zanieczyszczenia, kurz oraz niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje. Tym samym, nawet gruntowne porządki, bez wsparcia profesjonalistów, mogą się okazać niewystarczające dla osiągnięcia pełnej czystości w mieszkaniu.

Czy pranie dywanów, wykładzin i mebli tapicerowanych jest konieczne?

Wiele osób popełnia błąd, z góry zakładając, że w ich mieszkaniu jest czysto. Zwykle najniebezpieczniejsze zabrudzenia są dobrze ukryte przed ludzkim okiem. Kurz, pył, piasek, roztocza, a także inne, niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia drobnoustroje gromadzą się każdego dnia między włóknami wykładzin i dywanów oraz wewnątrz mebli tapicerowanych. To sprawia, że nawet idealnie posprzątane mieszkanie, w rzeczywistości może być prawdziwym siedliskiem wirusów i bakterii.

Chcąc uzyskać prawdziwą czystość w mieszkaniu, należy skutecznie usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które przez lata gromadziły się poza zasięgiem Twojego wzroku. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy w mieszkaniu znajdują się dzieci, osoby starsze oraz alergicy. Grube dywany i obszerne kanapy to prawdziwy raj dla rozwoju roztoczy kurzu domowego, które potrafią uprzykrzyć życie, nasilając nieprzyjemne objawy uczulenia.

Jednak nawet osoby bez objawów alergii powinny zdecydować się na regularne czyszczenie powierzchni materiałowych. Taki zabieg, przeprowadzany co najmniej raz do roku pozwala zachować odpowiednią czystość, a przy tym eliminuje nieprzyjemne zapachy, bezpośrednio u ich źródła.

Profesjonalne czyszczenie dywanów i wykładzin Warszawa 

Wiedząc, jak ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny, wiele osób stosuje domowe sposoby na czyszczenie mebli, dywanów i wykładzin. Te jednak nie tylko mogą nie przynieść zamierzonego rezultatu, ale dodatkowo potrafią wyrządzić znacznie więcej szkód.

Szczególnie niewskazane jest samodzielne pranie tapicerki meblowej. Stosując wodę z proszkiem do prania, nie tylko nie usuniesz niebezpiecznych drobnoustrojów, ale dodatkowo „wepchniesz” zanieczyszczenia w głąb wypełnienia. Co więcej, brak możliwości skutecznego usunięcia nadmiaru wilgoci z mebli, w niektórych przypadkach może przyczynić się do powstania na powierzchni tapicerki meblowej nieestetycznych zacieków, których późniejsze usunięcie może być naprawdę kłopotliwe, nawet dla profesjonalistów.

Również w trakcie czyszczenia dywanów i wykładzin należy zachować szczególną ostrożność. Dostępne na rynku produkty do czyszczenia często nie spełniają swojego zadania w stu procentach. Środki czyszczące, które kupisz w sklepie, zwykle pozwalają jedynie pozbyć się wierzchniej warstwy brudu, a przy tym, za sprawą nieodpowiedniego suszenia, stwarzają idealne warunki do dalszego rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów.

Gdy zwykłe sprzątanie to za mało

Jeśli zależy Ci na tym, by uzyskać efekt pełnej czystości i maksymalnej higieny, powinnaś sięgnąć po profesjonalne rozwiązania. Na rynku można znaleźć liczne oferty wynajmu sprzętów dedykowanych do czyszczenia tapicerki. Jednak bez odpowiedniej wiedzy, próba samodzielnego doczyszczenia mebli, dywanów i wykładzin może skończyć się jeszcze większym zanieczyszczeniem. Aby tego uniknąć, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania i skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Decydując się na skorzystanie z usług specjalistycznej firmy zyskasz gwarancję, że Twoje meble, wykładziny i dywany będą naprawdę czyste. Wykwalifikowani specjaliści doskonale wiedzą, jakie metody czyszczenia są najlepsze dla wybranej powierzchni. Co więcej, wykorzystują wyłącznie profesjonalne środki czyszczące, które nie tylko usuną brud i zanieczyszczenia, ale dodatkowo usuną drobnoustroje i zapobiegną ich ponownemu namnażaniu się.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.