Mieszkanie ma łączyć w sobie komfort użytkowania, estetyczny wygląd oraz funkcjonalność, w sprawach takich jak fotele, sofy, kanapy i pufy idealnie sprawdzają się meble z obiciem tapicerskim.

Jasne kolory nadają pomieszczeniom światła i przejrzystości, wpisując się znakomicie w obecnie panujące style, jednak jak bardzo byśmy nie uważali ciężko w trakcie codziennego użytkowania mebli nie upuścić jednej kropli sosu, lub kolorowego zabarwienia na tapicerce naszych mebli. Jak usunąć takie zabrudzenia, nie uszkadzając tapicerki?

Jak zacząć czyszczenie?

Zanim przejdziemy do samej nowo powstałej plamy, zajmijmy się nieco większymi zanieczyszczeniami, jak na przykład wytrzepanie poduch, odkurzenie włosów, sierści zwierząt czy resztek jedzenia pozostawionych przez dzieci w szczelinach siedziska. Po odkurzeniu przychodzi czas na ocenę zabrudzeń. Najczęstsze pojawiające się plamy, to plamy po jedzeniu, napojach czy kredkach dzieci. Większość z nich nie związuje się na stałe ze strukturą materiału i jesteśmy w stanie się ich pozbyć, choć nie zawsze jest to proste.

Dobór specyfiku jest istotną rzeczą, zwykły odplamiacz nie poradzi sobie z każdym rodzajem plamy, musimy tutaj zachować pewną ostrożność. Niektóre z dostępnych na rynku nie są wskazane do stosowania na wielu tkaninach, dokładnie zapoznajmy się z etykietą i zaleceniami na opakowaniu. Z pomocą przychodzi tutaj stary domowy sposób, czyli sprawdzenie działania na mniej widocznym elemencie, na przykład z dołu lub tyłu mebla.

Po odczekaniu kilku minut będziemy pewni, czy zagraża on powłoce tapicerki. Zwróćmy tutaj dużą uwagę, czy nie uszkadza włókien oraz nie wchodzi w reakcję, tworząc przebarwienia. Również ważną rzeczą jest szmatka lub inne czyściwo, jakiego użyjemy, nie zalecamy szczotek oraz w żadnym wypadku kolorowych szmatek. Mogą one bardzo łatwo w kontakcie z odplamiaczem wydzielić barwnik, co spowoduje jeszcze większe problemy. Pamiętajmy, że nie należy trzeć powłoki tapicerki, po spryskaniu miejsca naciskamy szmatką wielokrotnie, jeśli plama nie zniknie, ponawiamy tę czynność. Nie zawsze uda się w ten sposób usunąć każde zabrudzenie.

Jak lepiej i bezpieczniej usunąć plamy?

Zdecydowanie dużo bezpieczniejszym i efektywniejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pomoc specjalistów. Profesjonalny sprzęt, doświadczenie oraz rozmaite specyfiki gotowe na każdy rodzaj plam dużo lepiej poradzą sobie z ich usuwaniem. Pranie ekstrakcyjne nie jest drogim zabiegiem, przynosi natychmiastowy zadowalający efekt oraz wydłuża żywotność. Dzięki czemu dużo dłużej będziemy cieszyć się z mebli.

Profesjonalne pranie tapicerki Warszawa Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

Jest wiele pytań odnośnie takich zabiegów, nie da się jednak jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytania, jak częstotliwość zabiegów czy koszt. Wszystko zależy od sposobu użytkowania, intensywności oraz stanu, w jakim są meble. Osoby korzystające z usługi prania tapicerki wielokrotnie sięgają po nie ponownie, widząc efekty oraz porównując koszty względem wymiany obicia lub nawet całego mebla.

Przy samej ocenie wstępnej przez specjalistę będziemy w stanie uzyskać więcej informacji na pytania, jakie mamy. Pamiętajmy jednak, że domowe sposoby czyszczą jedynie powierzchnię materiału, pozostawiając w niej wiele pozostałości jak np. same specyfiki, których użyjemy. Profesjonalny sprzęt do czyszczenia tapicerki meblowej czyści powłokę zewnętrzną, jak i wewnątrz gromadzące się alergeny, mikroorganizmy i inne substancje.

Stosowanie takich zabiegów ochronnych wydłuża żywotność, nadaje świeży zapach oraz odświeża wygląd, co przekłada się na dużo lepsze użytkowanie mebli. Samodzielne domowe czyszczenie tapicerki na meblach nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, może to doprowadzić do uszkodzenia struktury materiału i wygenerować dużo większe koszta. Warto przemyśleć skorzystanie z profesjonalnej usługi firm specjalizujących się w pielęgnacji mebli tapicerskich.

Wyszkoleni pracownicy codziennie zajmujący się praniem tapicerki meblowej gwarantują bezpieczeństwo mebli klienta. Profesjonalny sprzęt oraz dobrze dopasowane specyfiki zapewniają usunięcie niemalże każdej plamy, odświeżają tapicerkę, dając jej przyjemny zapach, dużo dłuższy czas użytkowania i bezpieczeństwo dla każdej osoby z niej korzystającej, co jest bardzo ważne w przypadku niemowląt czy dzieci.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aby umówić się na pranie tapicerki:
604 663 007
Razem ustalimy dogodny termin.